Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn: są plany rozszerzenia strefy płatnego parkowania

Miejscy urzędnicy chcą powiększyć strefę płatnego parkowania w olsztyńskim śródmieściu.

Przygotowano już projekt poszerzenia strefy o parking znajdujący się pomiędzy budynkami Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu oraz wydziału edukacji i wydziału komunikacji przy ul. Knosały.

Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu przekonuje, że wprowadzenie w tym miejscu strefy przyniesie korzyść petentom, przyjeżdżających do mieszczących się tam urzędów.  Jego zdaniem teraz z parkingu korzysta wielu kierowców, którzy nie chcą płacić za parkowania w strefie, w efekcie jeśli ktoś przyjeżdża coś załatwić, nie może znaleźć żadnego wolnego miejsca.

00:00 / 00:00

Projekt trafi pod obrady olsztyńskich radnych podczas przyszłotygodniowej sesji rady miasta. Jeśli go zaakceptują, strefa płatnego parkowania przy ul. Knosały zacznie obowiązywać prawdopodobnie na przełomie września i października.

 

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, parking, postój, płatny parking, strefa płatnego parkowania
Wyschnięte wiązanki szpecą pomnik Powstańców

Wysuszone wieńce i wypalone znicze. 12 dni po rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego teren wokół olsztyńskiego pomnika Powstańców nadal nie został uprzątnięty. Mieszkańcy olsztyńskiego Zatorza z niedowierzaniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV