Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn stolicą triathlonu? Właśnie powstała szkółka dla przyszłych mistrzów

Magdalena Mielnik – olsztyńska triathlonistka. Fot. Ł. Sadlak

Z inicjatywy Magdaleny Mielnik, olsztyńskiej zawodniczki triathlonu, w mieście powstała szkółka mająca przygotować młodych adeptów tej dyscypliny.

To przede wszystkim możliwość rozwoju ogólnego, praca nad sprawnością, nauka jazdy rowerem i dobra zabawa. Przede wszystkim zależy mi na tym aby utworzyć fajną grupę zawodników-dzieciaków, które będą chciały zacząć przygodę ze sportem. Nie muszą ostatecznie wybrać waśnie tej dyscypliny – podkreśla Magdalena Mielnik.

Jutro (19 kwietnia) w Olsztynie Olsztyńska Szkółka Triathlonu wraz z Akademią Przyszłości organizuje otwarty trening dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat. Bezpłatne zajęcia zaczną się o godzinie 17.30 na stadionie w Kortowie.

Staramy się stworzyć warunki dla dzieci, dla młodzieży, a później dla przyszłych zawodników, którzy będą chcieli iść w ślady Magdaleny Mielnik i jeździć na imprezy mistrzowskie. Triathlon się rozwija, dlatego zapraszamy dzieci na treningi, a kibiców do wspierania ich na trasach. Uważam, że w naszym mieście jest duży potencjał – zachęca Magdalena Mielnik.

Trenerami w Olsztyńskiej Szkółce Triathlonu są Joanna Zachoszcz – zawodniczka AZS UWM Olsztyn, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (pływanie), Tomasz Domżalski – maratończyk (biegi) i Zdzisław Trojga (jazda rowerem).

Magdalena Mielnik chciałaby wraz ze swoim trenerem Tomaszem Kowalskim założyć w Olsztynie ośrodek szkolenia triathlonu.

 

Posłuchaj wypowiedzi Magdaleny Mielnik o Olsztyńskiej Szkółce Triathlonu

00:00 / 00:00

(K. Ośko)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Triathlon
Triathlonistom zima nie straszna

50 śmiałków wzięło udział w zorganizowanych w Olsztynie Mistrzostwach Polski Amatorów w Triathlonie Zimowym. Impreza odbyła się w Aquasferze. Uczestnicy najpierw musieli przepłynąć po 750 metrów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV