DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Olsztyn szczęśliwy dla młodych zapaśniczek

Zawodniczki z Warmii i Mazur zdobyły pięć medali podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Olsztynie. Fot. Karina Ośko

Pięć medali zdobyły zawodniczki z Warmii i Mazur podczas Mistrzostw Polski Młodziczek, rozgrywanych w Olsztynie.

Na macie w sali OSiR-u przy ulicy Głowackiego rywalizowały dziewczęta w wieku od 12 do 14 lat. Jeden z trzech brązowych krążków dla naszego województwa wywalczyła, w wadze 37 kilogramów, Natalia Karbowiak z Budowlanych Olsztyn.

00:00 / 00:00

Wspomniana Julia – to Julia Łukasiak, która w ostatnich latach wyrasta na czołową zawodniczkę w kraju w swojej kategorii wiekowej i wagowej, czyli 52 kilogramów. Reprezentantka Budowlanych Olsztyn stanęła na najwyższym stopniu podium po bardzo zaciętej i wyrównanej walce. W ostatniej akcji wykonała punktową akcję, która dawała jej zwycięstwo, ale na ostateczny w werdykt musiała chwilę poczekać.

Szkoleniowcami młodziczek w klubie Budowlani Olsztyn są Michał Staszewski i Mirosław Skrzypkowski. Dwa medale zdobyły również zapaśniczki Orła Karolewo – także prowadzone przez duet trenerski – czyli Łukasza Szmyda i Edwarda Szypulskiego. Aleksandra Dłuska była trzecia w kategorii 40 kilogramów, a pierwsze miejsce w wadze 32 kilogramów, zajęła Wiktoria Bronowicka.

Brązowy krążek zdobyła też Klaudia Łaniucha z Warmii Lidzbark Warmiński, walcząca w wadze 34 kilogramów.

Dzięki tym pięciu medalom w rankingu województw warmińsko-mazurskie zajęło 5. miejsce. Zapaśniczki Budowlanych Olsztyn i Orła Karolewo – wraz z młodziczkami z Olimpijczyka Chełm – zajęły miejsca 6-8 w klasyfikacji klubowej.

…………………………………………………………….

Zwyciężczynie w poszczególnych kategoriach i miejsca zawodniczek z Warmii i Mazur
kat. 32 kg: 1. Monika Dziewulska (Olimpijczyk Chełm)
kat. 34 kg: 1. Wiktoria Bronowicka (Orzeł Karolewo) / 3. Klaudia Łaniucha (Rogóż – Warmia Lidzbark Warmiński)
kat. 37 kg: 1. Katarzyna Jargieła (LUKS Stróża) / 3. Natalia Karbowiak (Budowlani Olsztyn)
kat. 40 kg: 1. Natalia Walczak (MLUKS Karlino) / 3. Aleksandra Dłuska (Orzeł Karolewo) / 18-20. Diana Rosłoń (Warmia Lidzbark Warmiński)
kat. 44 kg: 1. Monika Klepuszewska (MLUKS Karlino)
kat. 48 kg: 1. Julia Basińska (CSiR Dąbrowa Górnicza) / 12. Wiktoria Orłowska (Budowlani Olsztyn)
kat. 52 kg: 1. Julia Łukasiak (Budowlani Olsztyn) / 10. Kornelia Sadowska (Warmia Lidzbark Warmiński)
kat. 57 kg: 1. Sylwia Martyka (Sowa Pieszyce)
kat. 62 kg: 1. Patrycja Dyszkiewicz (LKS Spartakus Pyrzyce)
kat. 67 kg: 1. Karolina Kozłowska (ULKS Karkonosze Stara Kamienice)