Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn szuka chętnego do prowadzenia kempingu

Słoneczna Polana nad jeziorem Ukiel. Fot. Łukasz Węglewski

Olsztyn szuka chętnego do zorganizowania kempingu i wydzierżawienia 5-hektarowej działki nad jez. Ukiel.

Teren przy ul. Sielskiej, w pobliżu Słonecznej Polany przeznaczony jest pod usługi turystyczne i kemping z możliwością świadczenia usług rekreacyjno-sportowych i prowadzenia gastronomii – pisze portal gazeta.pl.

Zgodnie z planem zagospodarowania otoczenia jeziora Ukiel powinno tam powstać m.in. 60 pokoi gościnnych w domkach wolnostojących lub szeregowych, 30 stanowisk dla wozów kempingowych, pole namiotowe, budynki zaplecza socjalnego, miejsce na odpady oraz parking na co najmniej 60 miejsc. Budynki muszą stanąć co najmniej 70 metrów od jeziora. Dzierżawca będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji w ciągu roku od podpisania umowy i zakończyć ją w ciągu 3 lat.

Pierwszy przetarg w listopadzie zeszłego roku nie przyniósł rozstrzygnięcia. Kolejny odbędzie się 12 lutego. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego wynosi 2 tysiące złotych.

(kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukiel
Ukiel ma zatrzymać turystów w Olsztynie

Olsztyn chce zatrzymać u siebie na dłużej turystów jadących na Mazury. Służyć ma temu infrastruktura sportowo - rekreacyjna, która powstała nad największym jeziorem w mieście -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV