Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn szuka wolontariuszy do pracy

Miasto Olsztyn szuka wolontariuszy. Na zdjęciu Dorota D’Aystetten i Paweł Papke. Fot. A. Piedziewicz

Władze Olsztyna szukają chętnych do darmowej pomocy przy dwóch dużych imprezach.

Od dziś (6 lipca) rusza nabór wolontariuszy, którzy mieliby pomagać przy imprezie z cyklu pucharu świata w siatkówce plażowej Grand Slam 2015 oraz przy Green Festivalu.

– Wolontariat to nie tylko dawanie darmowej pracy, ale też branie. Wolontariuszom zapewniamy szkolenia na temat miasta a przede wszystkim możliwość samorealizacji – przekonuje Dorota D’Aystetten, asystentka prezydenta Olsztyna ds. projektów społecznych, która sama była wolontariuszką podczas Euro 2012 w Gdańsku.

00:00 / 00:00

Wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma twierdzi, że nie można mówić o wykorzystywaniu darmowej pracy. To nie jest żaden wyzysk, to możliwość rozwoju, myślę, że dla młodych ludzi to także szansa na uzyskanie doświadczenia przy dużej imprezie, co będzie dobrze wyglądało w ich CV – przekonuje.

00:00 / 00:00

Olsztyn chce znaleźć kilkudziesięciu wolontariuszy, nabór potrwa do 5 sierpnia. Być może ci, którzy zostaną wolontariuszami przy Green Festivalu, będą mieli darmowy wstęp na koncerty, ale to nie jest jeszcze pewne. Natomiast w przypadku siatkówki plażowej duża część miejsc ma być darmowa i dostępna dla wszystkich.

Sprawą zainteresował się Andrzej Piedziewicz

 

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

 

(apidz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Wiadomo, kto wywiezie śmieci z Olsztyna

Od 1 lipca firma Remondis będzie wyłącznym odbiorcą śmieci od mieszkańców Olsztyna. Miasto wybrało tę spółkę w przetargu i podpisało z nią umowę do 2018 roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV