Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn upamiętnił wybór Karola Wojtyły na papieża

Koncert papieski w Olsztynie. Fot. Maja Kwiatkowska

W hali Urania zakończył się koncert zorganizowany z okazji 18. Dnia Papieskiego i 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

W tym roku hasłem była „Wolność jest zadana” – wyjaśnia ksiądz Michał Tunkiewicz, koordynator Dnia Papieskiego w Archidiecezji Warmińskiej.

00:00 / 00:00

W Uranii wystapiły formacje dziecięco-młodzieżowe: Świąteczna Kapela, Internacka Grupa Muzyczna, Perełki Wiary i Przyjaciele oraz Uczniowie Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach.

Imprezie towarzyszyła kwesta, a zebrane fundusze trafią do fundacji „Dzieła nowego tysiąclecia” wspierającej uzdolnioną młodzież. Od początku organizowania Dni Papieskich ze wsparcia skorzystało ponad 600 młodych ludzi z Archidiecezji Warmińskiej, w tym roku pomoc otrzyma 36 osób.

W olsztyńskiej hali Urania zakończył się koncert papieski, zorganizowany z okazji 18. Dnia Papieskiego i 40. rocznicy wyboru kardynał a Karola Wojtyły na papieża.

 

Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, Jan Paweł II
Do Olsztyna zawitała folkowo-transowa maszyna do podróży wewnętrznych

Wieczorem w Olsztynie niecodzienny projekt muzyczny prosto w Krakowa. O 19.00 w Galerii Sowa wystąpi grupa Moribunda.  Założyciel i lider Grzegorz Kot tworzy wokół swojej muzyki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV