Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn walczy z marnowaniem żywności. W mieście stanęła pierwsza lodówka społeczna

Fot. D. Grzymska

Pierwsza lodówka społeczna stanęła w Olsztynie. Mieści się przy siedzibie Stowarzyszenia Arka przy al. Niepodległości 85. Każdy może podzielić się jedzeniem, a skorzystać – ten, kto tego potrzebuje.

Główną ideą lodówki społecznej jest ratowanie żywności przed zmarnowaniem jedzenia i dzielenie się nią z bliźnimi. Projekt jest wspólną inicjatywą Banku Żywności, Stowarzyszenia Arka, firmy Elektrolux i młodzieżowej grupy wolontariuszy Zmarnowanie. A do lodówki zajrzeli wolontariusz Janusz Kotik i Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Codziennie wolontariusze będą kontrolować jej zawartość i sprawdzać daty przydatności do spożycia. A o tym, co można do niej włożyć – mówi wolontariuszka Weronika Pawlak.

00:00 / 00:00

Z badań polskiego rynku wynika, że rocznie konsumenci marnują około 2 mln ton żywności. Lodówki społeczne na Warmii i Mazurach działają już w Ostródzie i Ełku, a w Olsztynie już niedługo możemy spodziewać się kolejnych.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, żywność, Olsztyn, Bank Żywności, Marek Borowski, lodówka społeczna
Nie marnuj żywności, podziel się z innymi. Olsztyn kolejnym miastem, w którym stanie lodówka społeczna

W Olsztynie stanie po południu pierwsza lodówka społeczna. Będzie można w niej wkładać nie tylko produkty o przedłużonej przydatności do spożycia, ale także świeże warzywa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV