Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn wygrywa z Gdynią rywalizację o World Tour

Kwalifikacje kobiet podczas turnieju Grand Slam 2016 w Olsztynie. Fot. Maciej Świniarski

Wszystko wskazuje na to, że Olsztyn jednak wygrał z Gdynią bój o siatkówkę plażową na najwyższym światowym poziomie.

Prezydent miasta Piotr Grzymowicz, potwierdził wolę organizacji turnieju World Tour w rozmowie z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pawłem Papke. Jak jednak mówi były wielokrotny reprezentant Polski, to jeszcze decyzja nieoficjalna. Paweł Papke dodaje jednak, że mało prawdopodobne, aby została zmieniona.

00:00 / 00:00

Jednak powiedział rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański, decyzję musi zaakceptować Rada Miasta. Teraz wszystko w rękach radnych Olsztyna, którzy 21 grudnia będą głosować budżet Olsztyna na przyszły rok. Jeśli radni zagłosują „za”, to w Olsztynie zagości turniej z nieco mniejszą pulą nagród, niż w ubiegłorocznym Grand Slamie.

Przyszłoroczny turniej planowany jest w terminie 19-23 lipca 2017 roku. Trwają jeszcze negocjacje w tej sprawie. Światowa Federacja, chce go przesunąć o tydzień, polskie władze na razie jednak nie chcą się na to zgodzić.

 

(msw/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, siatkówka plażowa
Międzynarodowy turniej hokeja na sledgach

Pięć zespołów z Finlandii, Szwecji, Czech , Austrii i Polski rywalizuje w rozgrywanym w Elblągu 11. Międzynarodowym Turnieju Hokeja na sledgach. W zawodach biorą udział niepełnosprawni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV