Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn z wyróżnieniami Eco-miasta

Olsztyn – stolica Warmii i Mazur

Stolica Warmii i Mazur wyróżniona w konkursie organizowanym przez Ambasadę Francji w Polsce i Centrum Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP)

Olsztyn startował w trzech z pięciu kategorii. Celem projektu Eco-miasto jest promocja zrównoważonego rozwoju i nagradzanie miast, które najlepiej go realizują. Eksperci oceniali pięć kategorii: gospodarka wodna, gospodarka o obiegu zamkniętym, mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna budynków oraz zieleń a powietrze.

W szranki tegorocznych zmagań stanęło 46 miast z 15 województw. Olsztyn – jako jedyny przedstawiciele województwa warmińsko-mazurskiego – został zgłoszony w trzech ostatnich kategoriach. W dwóch został wyróżniony.

Stolica Warmii i Mazur została wyróżniona za przywrócenie i rozwijanie komunikacji tramwajowej w mieście. Drugie wyróżnienie dotyczy miejskiej zieleni

– informują organizatorzy

W przypadku Olsztyna doceniono wprowadzanie w ścisłym centrum miasta różnorodnych form zieleni, takich jak: parki kieszonkowe, skwery, zielone ciągi piesze czy zielone ulice.

Konkurs organizowany jest od 2013 roku. Olsztyn wśród wyróżnionych miast znalazł się pierwszy raz. Wyniki zostały ogłoszone podczas Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne Eco-miasto 2018, która w dniach 27-28 września odbywa się w Warszawie.

Panorama Olsztyna. Fot. Ł. Węglewski

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, nagroda, wyróżnienie, Eco
Olsztyńscy radni przegłosowali decyzję o emisji obligacji komunalnych. Ich wartość to nieco ponad 90 milionów złotych

Burzliwa dyskusja na finiszu kadencji w olsztyńskiej Radzie Miasta, która przegłosowała decyzję o emisji obligacji komunalnych. Opozycyjni radni z Prawa i Sprawiedliwości nie zostawili na pomyśle...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV