Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn zmienia się na Green Festival i siatkówkę plażową

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej, fot. Michał Rowiński

Rozpoczęły się przygotowania do dwóch dużych imprez, które odbędą się w najbliższym czasie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” w Olsztynie.

Są to Olsztyn Green Festival i Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Teren plaży miejskiej za hotelem Omega został ogrodzony i rozpoczęła się budowa stadionu głównego na turniej siatkówki plażowej. Jest to impreza na skalę światową i wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

– Plażowicze i amatorzy sportów muszą się liczyć z tym, że utrudnienia, włącznie z zamknięciem znajdujących się tam boisk, potrwają do końca sierpnia – mówi Tomasz Kalinowski, kierownik Centrum Ukiel.

Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 odbędzie się w dniach od 25 do 30 sierpnia. Do tego czasu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie bezpłatnie udostępnił halę do siatkówki plażowej zlokalizowanej przy ulicy Olimpijskiej. Ale to nie jedyne zmiany.

Olsztyn Green Festival. Fot. Łukasz Węglewski

W najbliższy weekend odbędzie się Olsztyn Green Festival.

zobacz mapę festiwalu

– W związku z tym dziś (11 sierpnia) rozpoczyna się budowa niezbędnej infrastruktury. W środę (12 sierpnia) budowana będzie duża scena, naprzeciwko boiska do siatkówki, a od czwartku (13 sierpnia) mała scena przed molo – zapowiada Anna Pruszyńska, organizator Olsztyn Green Festival.

W piątek i sobotę (14 i 15 sierpnia) plaża miejska będzie zamknięta. Wstęp odbywać się będzie tylko za okazaniem biletu. Wypożyczalnia sprzętu wodnego będzie czynna.

Fot. Łukasz Węglewski

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w plaża miejska, Olsztyn Green Festival
Dzień Ojca na sportowo nad jeziorem Ukiel

Tłumy olsztynian bawiły się na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel. Olsztyński Rugby Team zorganizował Dzień Ojca na sportowo. Na scenie prezentowały się przyprowadzone przez mamy maluchy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV