Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztynianie mają „zdrowie pod kontrolą”. Bezpłatne badania w Galerii Warmińskiej

Fot. M. Lewiński

Ciśnienie tętnicze, poziom cukru i spirometrię – m.in. takie badania zupełnie za darmo można było zrobić w Galerii Warmińskiej w Olsztynie.

Akcja badań profilaktycznych „Zdrowie pod kontrolą” od początku istnienia cieszy się ogromną popularnością. W tej edycji można było bezpłatnie wykonać badanie EKG, sprawdzić ostrość wzroku, wykonać spirometrię, czy pomiar wydychanego tlenku węgla oraz sprawdzić swą mobilność i symetrię postawy. Poradami i badaniami służyli także stomatolodzy, a kobiety w każdym wieku – od nastolatek po seniorki – mogły nauczyć się samobadania piersi.

Tradycyjnie już w czasie „Zdrowia pod kontrolą” można było honorowo oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS. Dzięki takim akcjom udało się znaleźć w poprzednich latach czterech dawców szpiku dla osób z regionu chorujących na białaczkę.

Organizatorem wydarzenia było Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, największa organizacja studentów uczelni medycznych w Polsce. Patronem medialnym akcji było Polskie Radio Olsztyn.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w badania, ciśnienie, bezpłatne, Zdrowie pod kontrolą
W Elblągu powstała nowa mapa akustyczna. Wskazuje miejsca, w których mieszkańcy narażeni są na największe natężenie hałasu

Według mapy akustycznej z roku 2013 najgłośniejszymi miejscami w Elblągu były tereny leżące wokół obiektów przemysłowych oraz wzdłuż tras komunikacyjnych. Nowa mapa potwierdza te dane. Do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV