Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztynianin Marek Rutkiewicz wicemistrzem Polski w kolarstwie szosowym

Marek Rutkiewicz, fot. Facebook / Marek Rutkiewicz Official Fanpage

 

Olsztynianin Marek Rutkiewicz wicemistrzem Polski w kolarstwie szosowym. Zawodnik grupy Wibatech 7R Fuji przegrał jedynie z Adrianem Kurkiem z CCC Sprandi Polkowice. Brązowy medal zdobył Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

W krajowym czempionacie, który odbywał się w Gdyni, wystartowało 72 kolarzy. Krótko po starcie zawiązała się 5-cio osobowa ucieczka, która jak się okazało, dojechała do samej mety. Na ostatnich kilometrach została już najsilniejsza trójka: Rutkiewicz, Piaskowy i Kurek. Około 5 kilometrów przed metą na atak zdecydował się Adrian Kurek, który po 6-cio godzinnej walce na gdyńskich drogach zachował najwięcej sił.

Zawodnik CCC Sprandi Polkowice dojechał samotnie do mety, a na drugim miejscu finiszował Marek Rutkiewicz.W pokonanym polu zostawili m.in. przygotowujących się do Tour de France Pawła Poljańskiego i Rafała Majkę (obaj BORA-Hansgrohe) a także Michała Gołasia z Team Sky.

To kolejny sukces pochodzącego z Olsztyna kolarza, który w tym sezonie zwycieżył w wyścigach Szlakiem Grodów Piastowiskich i Bałtyk – Karkonosze.

Adrian Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolarstwo
W maju triathloniści znów będą rywalizować w Olsztynie

Czy biegacze, pływacy i kolarze w jednym są gotowi na rozpoczęcie sezonu triathlonowego? Jeżeli nie mogą doczekać się swoich letnich startów, już teraz mogą zapisać się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV