Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztynianin najlepszym polskim maratończykiem w Nowym Jorku!

Na zdjęciu Wojciech Kopeć. Fot. Facebook/Wojciech Kopeć

Brązowy medalista mistrzostw kraju w półmaratonie z 2014 roku – Wojciech Kopeć został najlepszym Polakiem tegorocznego Maratonu Nowojorskiego, zajmując 30. miejsce.

Wojtek startował już w wielu ważnych zawodach na całym świecie, wielokrotnie także w USA. Nigdy jednak nie biegł w maratonie nowojorskim, który przez wielu uważany jest za najważniejszy start w sezonie.  Biegacz z Olsztynka ostatnio zmagał się z kontuzjami, dlatego występ w USA miał być dla niego ważnym sprawdzianem. Skończyło się fantastycznym miejscem i czasem – 2:29:47.

Cieszę się bardziej z miejsca, które zająłem. Z czasu może nieco mniej. Nie przyjechałem tu bić rekordu życiowego. Trzy lata nie biegałem maratonu i chciałem sprawdzić się na nowojorskiej trasie. Chciałem też sprawdzić się psychicznie, czy nadaje się jeszcze do biegania na tym dystansie

– skomentował zawodnik.

Sukces zawodnika z Warmii jest tym większy, że jeszcze na początku roku zmagał się z kontuzją ścięgna Achillesa, a bieganie było wykluczone. Do treningów wrócił dopiero kilka miesięcy temu.

Wielką niespodzianką 47. Maratonu Nowojorskiego było zwycięstwo Amerykanki Shalane Flanagan (2:26:53), a trochę zaskoczyła porażka faworyta numer jeden Wilsona Kipsanga. Wśród mężczyzn wygrał Geoffrey Kamworor (2:10:53).

Zwycięzca i zwyciężczyni Maratonu Nowojorskiego otrzymali po 100 tysięcy dolarów oficjalnej nagrody. Nie było natomiast premii (50 000 dolarów) za pobicie rekordu trasy, bo ani w rywalizacji pań, ani panów taki rekord nie padł.

Redakcja: Ł.Sadlak

Medal za udział w maratonie w Nowym Jorku. Fot. Facebook/Wojciech Kopeć

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bieg, maraton, Nowy Jork
Prawie pół tysiąca zawodników z kraju i zagranicy wzięło udział w Ukiel Olsztyn Półmaratonie. Najszybsi byli Ukraińcy

Zawodnicy mieli do pokonania 21 kilometrów trudnej trasy wokół jeziora Ukiel. Biegli po nawierzchniach asfaltowych, szutrowych i gruntowych. Jak pierwszy do mety dobiegł obywatel Ukrainy Pavlo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV