JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Olsztynianin znów pojedzie w Rajdzie Dakar!

Litewsko-polska załoga ponownie wystartuje w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. W Wilnie przedstawiono  członków zespołu oraz samochód, którym  pojadą.

Litewski rajdowiec Benediktas Vanagas, już po raz trzeci, wystartuje w Rajdzie Dakar z polskim pilotem  z Olsztyna Sebastianem Rozwadowskim. Jak przyznał Vanagas  nie zna nikogo, kto przygotowywałby się do rajdu tak intensywnie jak Rozwadowski i dodał, że  jest dumny z tej przyjaźni.

Według litewskiego kierowcy starty w Dakarze to także dowód na to, że Litwinów i Polaków łączy coś więcej niż wspólna historia. Naszym celem było pokazanie współpracy pomiędzy profesjonalistami z obu krajów – podkreślił kierowca.

Rajdowcy zaprezentowali samochód, w którym wystartują, będzie to Toyota Hillux. Benediktas Vanagas powiedział też, że przygotowania do styczniowego startu już się rozpoczęły. Sportowcy zwiększają wytrzymałość organizmów śpiąc w namiocie w specjalnie stworzonych warunkach klimatycznych.

W 2016 roku litewsko-polska załoga w klasyfikacji generalnej zajęła 26 miejsce. Rok wcześniej Vanagas zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów prywatnych i 24 pozycję w klasyfikacji generalnej. W tym roku zespół z powodu awarii skrzyni biegów nie ukończył rajdu.

Źródło: IAR
Redakcja: Ł.Sadlak

Więcej w Rajd Dakar, Sebastian Rozwadowski
Staniszewski i Rozwadowski najszybsi w Rajdzie Kormoran!

Zbigniew Staniszewski z pilotem Sebastianem Rozwadowskim wygrali klasyfikację generalną gości 41. Rajdu Kormoran, trzeciej eliminacji Szuter Cup. Olsztyńska załoga, w Fordzie Fiesta R5, pokonała drugich na...