Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Olsztynianka „Nauczycielką – Wolontariuszem Roku”

Z kwiatami olsztynianka Ewa Mieszczyńska, fot. MEN

Minister Edukacji Narodowej nagrodziła 12 nauczycieli, którzy otrzymali tytuł „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”. Wśród nich jest pedagog z Olsztyna.
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska nagrodziła 12 przedstawicieli kadry pedagogicznej, którzy swoim zaangażowaniem, bezinteresownością oraz wielkim sercem codziennie pokazują swoim uczniom czym jest niesienie pomocy innym.

W finałowej dwunastce znalazła się olsztynianka, Ewa Mieszczyńska, nauczyciel historii i WOS-u w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Wyróżnienie odebrała w poniedziałek (9 października) podczas uroczystego finału konkursu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ministerstwo do udziału w konkursie zaprosiło nauczycieli, którzy niosą pomoc innym, angażują się na rzecz osób lub instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Uczestników nominowali przede wszystkim uczniowie, do MEN nadesłano blisko 250 zgłoszeń takich zgłoszeń. Kandydata mogli wytypować także dyrektorzy szkół, placówek oświatowych, rodzice, przedstawiciele organów prowadzących lub nadzorujących szkoły i placówki oświatowe, a także przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą lub placówką oświatową.

W konkursie oceniane były  osiągnięcia nauczycieli w pracy wolontariackiej, które uczestnicy prezentowali m.in. formie krótkiego materiału video. Jak  twierdzi komisja konkursowa skala, zasięg, pomysłowość i różnorodność działań podejmowanych przez pedagogów zasługuje na najwyższe uznanie.

Źródło: MEN
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Profesor Walery Pisarek: Nigdy w Polsce tak wiele osób nie pisało. To dzięki rewolucji technologicznej

Poloniści z całego kraju przyjechali na Uniwersytet Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Na Forum Kultury Słowa dyskutują o nazwach własnych w języku. Naukowcy twierdzą, że nazwy własne to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV