Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn:niewielu chętnych na śmieci

Tylko 3 firmy wzięły udział w przetargu na wywóz śmieci z Olsztyna. W ratuszu otwarto koperty z ofertami.

Okazało się, że zainteresowanie firm śmieciowych było nikłe; aż w pięciu przetargach wystartowała tylko jedna firma Remondis, w szóstym dwie – mówił prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Remondis zaoferował niższe ceny wywozu odpadów niż podał w ogłoszeniu przetargowym olsztyński urząd miasta dla stref o numerach 1,2,4,5 i 6. W okręgu 3 ofertę złożyło konsorcjum złożone z Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego i Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze” oraz firma Koma z Ełku. Według miasta, w tym przypadku korzystniejsza jest oferta cenowa ełckiej firmy.

Prezydent Piotr Grzymowicz jest przekonany, że miasto zdąży przed 1 lipca wprowadzić w życie zapisy nowej ustawy śmieciowej, która nakłada na gminy obowiązek prowadzenia gospodarki odpadami:

00:00 / 00:00

Na razie olsztyński ratusz nie podaje, kiedy nastąpi ostateczne rozstrzygnięcie przetargu. Szef olsztyńskiego oddziału firmy Remondis Andrzej Ryński powiedział, że jego firma jest gotowa do odbioru śmieci z miasta. Ryński przyznał, że Remondis wygrał też przetargi w wielu podolsztyńskich gminach, m.in. Gietrzwałdzie, Stawigudzie, Szczytnie, Jedwabnie, i Pasymiu. Łączna wartość zamówienia dla Olsztyna wynosi ponad 43 miliony złotych.

Zgodnie z uchwałą olsztyńskiej rady miasta, odebrane od mieszkańców odpady mają trafiać do miejskiej spółki śmieciowej, która zajmie się ich zagospodarowaniem. W Olsztynie stawka za odbiór odpadów komunalnych ma być naliczana od osoby i wynosić miesięcznie 14,41 zł za śmieci nieposegregowane i 9,8 zł za śmieci posegregowane. Większość mieszkańców zadeklarowała, że będzie segregować odpady. (pap/gol/kasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gminy szukają odbiorców śmieci

Na 116 warmińsko-mazurskich gmin tylko 10% podpisało umowy na wywóz odpadów. Od 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru śmieci. Obowiązek podpisania umowy z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV