Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy Akademicy wygrają trzeci ligowy mecz? Dziś starcie z BBTS-em Bielsko-Biała

Fot. Łukasz Węglewski

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn po dwóch kolejkach Plus Ligi mają na koncie komplet punktów. Po znakomitym meczu w Kielcach, dwa dni przerwy i dzisiejszy pojedynek z BBTS-em Bielsko – Biała.

Na papierze powinno być lekko, łatwo i przyjemnie. Ale rywal jest nieobliczalny i groźny dla każdego. Czy napięty terminarz na początku sezonu nie przeszkadza Indykom? Trener Roberto Santilli – z którym rozmawiał Maciek Świniarski – uważa, że nie.

00:00 / 00:00

Tłumaczenie:
– Trzy mecze w osiem dni to sporo, ale na szczęście zespół wygląda dobrze – nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Nie możemy więc narzekać. Powiem tak – póki gramy dobrze, nie narzekajmy na terminarz. W Kielcach zagraliśmy świetnie. Intensywność i koncentracja były na wysokim poziomie. Czekamy więc na jutrzejszy mecz.

A może trzeba zatrudnić klubowego fryzjera? Tomas Rousseaux: nowa fryzura i świetny mecz.
– No nie wiem, czy to zależało od fryzury. Myślę, że z dnia na dzień pobyt w Olsztynie sprawia mu jeszcze więcej frajdy i po prostu świetnie się tu czuje. To facet, który oddaje całe serducho zespołowi i myślę, że w niedalekiej przyszłości pokaże pełnię swoich możliwości.

To na poważnie. BBTS, co można powiedzieć o tym zespole? Zagrali pierwszy mecz, przegrali, ale w jednym secie rozbili Resovię do 16…
– To był bardzo dziwny mecz. BBTS to solidny zespół. Ma dobrych obcokrajowców. Jeden z nich to Australijczyk, z którym pracowałem w australijskiej kadrze. Potrafią grać, tyle że z Resovią bardzo falowali. Tam mogło wydarzyć się praktycznie wszystko. Dlatego musimy być ostrożni – jak w każdym meczu. Pamiętamy o szacunku dla rywala, ale skupiamy się na naszej grze, naszym stylu i naszym systemie rozumienia siatkówki. To wystarczy.

………………………….
3 kolejka PlusLigi w sezonie 2017/2018
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk
Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów
Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała
Cuprum Lubin – Dafi Społem Kielce
Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin
Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin
ONICO Warszawa – GKS Katowice
………………………….

Autor: MŚwiniarski
Redakcja: ŁWęglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Indyki rozbiły Dafi Społem Kielce 3:0

  Olsztyńscy akademicy w środowy wieczór pokonali na wyjeździe 3:0 Dafi Społem Kielce. Podopieczni trenera Roberto Santilliego pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie przez całe spotkanie,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV