Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie. Ratusz przygotował specjalny pakiet pomocowy

Fot. P. Getka

Władze Olsztyna przygotowały pakiet rozwiązań pomocowych dla przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o wsparcie w związku z epidemią koronawirusa – poinformował w środę magistrat. Chodzi m.in. o ulgi w spłacie lokalnych podatków i czynszów.

Według prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, działania ze strony miasta, które mają pomóc przedsiębiorcom, obejmują ulgi w wysokości czynszu najmu i dzierżawy gruntu czy w podatkach od nieruchomości i środków transportu. „Apeluję także do innych właścicieli nieruchomości, aby rozważyli możliwość wprowadzenia ulg dla najemców lokali, którzy znajdują się w trudnej sytuacji” – dodał.

Ulgi proponowane w Olsztyńskim Pakiecie Pomocowym dla przedsiębiorców mogą zostać przyznane na okres od 13 marca do odwołania. O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, których działalność dotknęły konsekwencje ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego i epidemii, tj. ograniczenia w usługach, handlu, działalności hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej czy rozrywkowej.

Ratusz zaznacza, że każdy złożony wniosek będzie traktowany indywidualnie. W przypadku, gdy sytuacja finansowa przedsiębiorcy nadal będzie trudna mimo przyznanej ulgi, będzie możliwe ponowne wystąpienie z wnioskiem o zmianę wydanej decyzji czy zawartego porozumienia.

Przedsiębiorcy mogą wystąpić o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, w tym odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty na raty, czy umorzenie zaległości podatkowych i odsetek za zwłokę. Mogą również uzyskać ulgę w czynszu najmu lokalu użytkowego i dzierżawie gruntu stanowiącego własność gminy Olsztyn. Pakiet przewiduje też możliwość zawieszenia opłaty za gospodarowanie odpadami.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Bez dyskusji, za to w maseczkach i rękawiczkach. Nietypowa sesja olsztyńskiej Rady Miasta

To była jedna z najkrótszych sesji olsztyńskiej Rady Miasta. I to pomimo podjęcia 19 uchwał. Pracę skróciła epidemia koronawirusa. Ze względu na stan epidemii, podczas sesji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV