Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy studenci rozpoczynają juwenalia. Od dziś do Kortowa pojedzie więcej autobusów MPK

Kortowiada. Fot. A. Podbielska

W Olsztynie rozpoczyna się Kortowiada, czyli największe juwenalia w Polsce. To już 59. edycja imprezy wyczekiwanej nie tylko przez studentów.

Studenckie święto potrwa do niedzieli. Na żaków czeka wiele wydarzeń muzycznych, kulturalnych i sportowych. W związku z juwenaliami zmienia się rozkład jazdy niektórych linii olsztyńskiej komunikacji miejskiej. Do niedzieli MPK uruchamia dodatkowe połączenia do Kortowa, a po wieczornych koncertach autobusy będą odjeżdżały nawet co 7-8 minut.

Środa 16 maja
Tegoroczną Kortowiadę zainauguruje Bieg Przełajowy na dystansie 5900 metrów. Będą też m.in. konkurs na wystrój akademików, integracyjny mecz koszykówki na wózkach oraz party na plaży.

Czwartek 17 maja
Ulicami Olsztyna przejdzie parada studentów, korowód wyruszy około godziny 11 ze Starego Miasta i przejdzie ulicami: Staromiejską, Staszica, mostem Św. Jana, Szrajbera, Śliwy, aleją Warszawską, Heweliusza, Oczapowskiego i Prawocheńskiego na Plażę w Kortowie.

Po południu zostanie wybrana  najpiękniejsza studentka UWM, a na plaży kortowskiej będzie można posłuchać wieczorem piosenek folkowo-szantowych i koncertu disco-polo.

Piątek 18 maja
Tego dnia zaplanowano m.in. Bój Wydziałów. Bedą też koncerty, na górce kortowskiej wystąpią m.in. Nocny Kochanek, Krzysztof Krawczyk, Dżem, Eney i Brodka, DJ Antoine i donGuralesko.

Sobota 19 maja
Dzień upłynie koncertowo, na scenie pojawią się: Quebonafide, Romantycy Lekkich Obyczajów, Happysad oraz Pawbeats i jego goście, Grzegorz Hyży i Gromee,

Niedziela 20 maja
Przed południem rozpocznie się wspólne śniadanie na plaży, a po nim Coolturalny Student i Kabaret pod Wyrwigroszem. 59. edycję juwenaliów zakończy mecz błotny w ośrodku jeździeckim w Kortowie.

Kortowiada. Fot. Ł. Węglewski

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, studenci, juwenalia, Kortowiada
W szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie otwarto najnowocześniejszą w kraju pracownię angiografii

Nowy sprzęt daje nowe możliwości. W szpitalu uniwersyteckim otwarto gabinet ze sprzętem najnowszej generacji  do wizualizacji naczyń krwionośnych i organów ciała. Jest wykorzystywany w neurologii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV