Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy żeglarze podsumowują sezon. Zdobyli medale mistrzostw świata, Europy i kraju

Fot. Olsztyński Klub Żeglarski

Kończący się rok był bardzo udany dla JUNGA OKŻ Olsztyn. Przez cały sezon żeglarski i bojerowy w głównych imprezach krajowych i zagranicznych wystartowało ponad 40 zawodników.

Klub, który ma swoją bazę w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego na „Słonecznej Polanie”, zdobył 4 medale w mistrzostwach świata i Europy, w tym 2 złote w ME, 1 srebrny i 1 brązowy w MŚ. Wywalczyły je indywidualnie Liwia Liśkiewicz i Aniela Graczyk. Ponadto zawodnicy przywieźli 12 medali z mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – w tym 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Olsztynianie startowali w klasach: Open Skiff, L’Equipe, 420, 470, 49erFX, DN i Ice Opti.

Oprócz udziału w rywalizacji sportowej i szkolenia na najwyższym poziomie, klub pracuje z najmłodszymi adeptami, tworząc swoje przyszłe zaplecze regatowe poprzez tzw. szkółki żeglarskie (25 dzieci) oraz klasy żeglarskie w Szkole Podstawowej numer 7 w Olsztynie.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo
Wiktoria Gołębiowska z Iławy mistrzynią świata U21. „Emocje cały czas we mnie buzują”

Wiktoria Gołębiowska ze Stowarzyszenia Sportów Wodnych MOS Iława została mistrzynią świata do lat 21 w olimpijskiej klasie Laser Radial. W chorwackim Splicie rozegrano młodzieżowe mistrzostwa świata...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV