Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńska firma Liderem Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nagrodę wręczył prezydent RP

Prezydent Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze. Fot. Jakub Szymczuk

Prezydent Andrzej Duda wręczył sześciu firmom Nagrody Gospodarcze. W kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw laureatem została rodzinna firma  Dramiński S.A. z Olsztyna.

Przedsiębiorstwo działa od 1987 roku. Specjalizuje się w konstruowaniu, wdrożeniach, produkcji oraz sprzedaży urządzeń elektronicznych w kraju i za granicą. Lider w dziedzinie kompaktowej i mobilnej ultrasonografii. Zdobywca Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich 2016.

Jak mówił  Janusz Dramiński, prezes i właściciel Spółki Dramiński S.A.  urządzenia medyczne testowali w Afganistanie, a przenośne ultrasonografy wykorzystywane są przez pogotowie w Chorwacji.

Naszą specjalnością są zaawansowane technologicznie urządzenia elektroniczne. Konstruujemy je w Olsztynie, w Olsztynie je produkujemy i z Olsztyna eksportujemy je na cały świat (…) Dla nas nie liczy się jedynie maksymalny zysk, liczą się także inne elementy. Mamy niezwykły dział badawczo-rozwojowy, którym kieruje wiceprezes Andrzej Wiktorowicz. Dokonuje on wspaniałych konstrukcji. Naszą specjalnością są ultrasonografy oraz inne urządzenia elektroniczne (…) W naszej firmie pracuje około 60 osób. Około 20 osób liczy dział badawczo-rozwojowy i są to ludzie o różnej specjalności. Sukces zależy od połączenia wiedzy, umiejętności, zapału i przedsiębiorczości mechaników, elektroników, akustyków, lekarzy weterynarii i innych (…)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Andrzejem Dramińskim

Janusz Dramiński – prezes i właściciel Spółki Dramiński S.A. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Pozostali laureaci:

  • kategoria Narodowy Sukces – Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM” w Warszawie
  • kategoria Międzynarodowy Sukces – firma Melex sp. z o.o.
  • kategoria Odpowiedzialny Biznes – Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita
  • kategorii na najlepszy polski startup – firma XTPL S.A.
  • kategoria Badania + Rozwój – Zespół Badaczy z Wydziału Fizyki UW i Centrum Nowych Technologii

Nagrodą indywidualną za szczególne zasługi dla polskiej przedsiębiorczości prezydent wyróżnił Macieja Wieczorka, prezesa firmy Celon Pharma SA.

Prezydent Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze. Fot. Jakub Szymczuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedsiębiorczość, lider, Andrzej Duda, Dramiński, Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Nowe przepisy dla przedsiębiorców. Zobacz kogo obowiązuje Jednolity Plik Kontrolny

Przedsiębiorców, nawet tych najmniejszych, od stycznia czekają poważne zmiany. Wszyscy będą musieli, co miesiąc, przesyłać do skarbówki informacje o operacjach gospodarczych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV