Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńska policja przechwyciła 7 kilogramów dopalaczy – FILM

Policja przechwyciła siedem kilogramowych paczek dopalaczy

Dopalacze miały trafić na olsztyński rynek. Siedem kilogramowych paczek znaleźli policjanci ze stolicy Warmii i Mazur i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.

28-letniego mieszkańca Olsztyna do, którego zaadresowanych było 7 paczek zatrzymano. W środku każdej z nich znajdował się kilogram białego zbrylonego proszku. W sumie 7 kilogramów nieznanej substancji, która została poddana oględzinom. Wstępne badania technika kryminalistyki wykazały, że jest to środek zabroniony ustawą. Teraz substancja trafi do Laboratorium Kryminalistycznego, gdzie zostanie wykonana analiza jej składu, co da odpowiedź, czy stwarza ona zagrożenie dla życia i zdrowia osób ją zażywających. W zależności od wydanej opinii podjęte zostaną dalsze czynności prawne.

Zgodnie z art. 165 Kodeksu Karnego

Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób (…) wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości (…) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

(kwp/as/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dopalacze, Centralneg Biuro Śledcze
Liczba ofiar dopalaczy nie maleje

Sanepid i olsztyński Szpital Dziecięcy podsumowują program profilaktyczny wymierzony przeciwko dopalaczom – ale to gorzkie podsumowanie. Bo statystyki zatruć wcale nie spadają. Liczba młodych ludzi, którzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV