Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
EUR: 4.2953 CHF: 3.689
USD: 3.659 GBP: 4.9056
Logowanie
 

Olsztyński Biały Teatr otrzymał „Gwoździa Programu”

„Po nitce do pępka” fot. Przemek Wiśniewski, www.bialyteatr.art.pl

W Chełmnie odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Gwóźdź Programu 2017”, podczas, którego można było zobaczyć 9 spektakli grup teatralnych z całej Polski. Olsztyn reprezentował Biały Teatr – i on właśnie otrzymał nagrodę – tytułowy „gwóźdź”.

Nagrodzony spektakl „Po nitce do pępka”, powstał na podstawie wierszy Anny Świrszczyńskiej, wyreżyserowała go Janina Tomaszewska. Premiera odbyła się w Olsztyńskim Teatrze Lalek w 2007 roku. Spektakl zdobył już liczne nagrody na ogólnopolskich przeglądach teatralnych m.in.: w Horyńcu Zdroju, na Tyskich Spotkaniach Teatralnych, na WINDOWISKU w Gdańsku, w Zgierzu czy w Gorzowie Wlkp.

Biały Teatr został założony w 2003 roku w Olsztynie.  Obecnie tworzą go Agnieszka Reimus Knezević,,  Izabela Mańkowska-Salik i Marta Andrzejczyk.

W planach: premiera spektaklu na podstawie „Zbrodni z premedytacją” W. Gombrowicza (spektakl w realizacji), ale także sztuka na podstawie prozy Elfride Jelinek – czekamy na efekty i trzymamy kciuki.

(R.Lesiński/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biały Teatr
Odloty Białego Teatru

Dla wiernych widzów Białego Teatru z Olsztyna najnowszy spektakl może być dużym zaskoczeniem. Po raz pierwszy z grupą pracuje reżyserka Agnieszka Kołodyńska, po raz pierwszy artystki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV