Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński diler samochodów ciężarowych odpiera zarzuty UOKiK. „Takie działanie byłyby nieopłacalne”

Zdjęcie jest ilustracją do informacji. Fot. fotolia

Czy olsztyński diler samochodów ciężarowych działał na niekorzyść klientów i był częścią ogólnopolskiego kartelu? Oskarża go o to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, natomiast firma w oficjalnym oświadczeniu stanowczo odpiera zarzuty.

W zmowie – według urzędu – byli dilerzy ciężarówek marki DAF. Przedsiębiorcy mieli ustalać, że każdy z nich sprzeda samochody na danym terenie i nie będzie rywalizował o klientów w innych częściach Polski. Przez to potencjalni nabywcy mieli tracić możliwość wyboru, a często płacić również wyższe ceny.

W oficjalnym oświadczeniu olsztyńskiego przedsiębiorstwa czytamy jednak, że te działania – i tu cytat – „mają co najwyżej związek z pewnymi nieprawidłowościami w systemie dystrybucji, wynikającymi z polityki importera”. Firma zapewnia, że działania, które zarzuca im urząd „nie byłyby opłacalne ekonomicznie”.

Według danych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, proceder miał trwać od 8 lat.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ciężarówka, samochód ciężarowy, diler samochodów ciężarowych, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niekorzyść klientów
Najcięższe TIR-y wjadą na drogi lokalne. Koniec z zezwoleniami i karami za łamanie przepisów

Niekorzystne orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dla Polski. Nakazuje m.in. Polsce wpuścić najcięższe samochody na swoje drogi lokalne. Oznacza to, że teraz najcięższe pojazdy będą mogły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV