Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński dworzec przynosi zyski

Dworzec Główny w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Warszawa i Gdańsk na podium, Olsztyn, Gliwice i Bydgoszcz na plusie. Polskie Koleje Państwowe opublikowały zestawienie dotyczące strat i zysków, jakie przynoszą dworce.

Na czele stawki jest Warszawa Centralna. W zeszłym roku przychód był tam o ponad 10 milionów złotych wyższy, niż koszty utrzymania. Na podium znalazły się też Warszawa Wileńska oraz Gdańsk Główny. Jeden z najładniejszych dworców, Wrocław Główny, przyniósł ponad 7 milionów złotych strat.

Zajmujący się nieruchomościami w PKP Jarosław Bator wyjaśnia, że przyczyną była źle prowadzona komercjalizacja. To właśnie wynajmowanie powierzchni dworców na cele handlowe i usługowe przynosi największe zyski.

00:00 / 00:00

Są jednak obiekty, które nigdy nie będą na siebie zarabiać. Kolejarze przyznają, że dużym problemem jest ustawowy zakaz sprzedaży alkoholu na dworcach. Potencjalni najemcy, którzy chcą otworzyć restaurację, gdy słyszą o zakazie, rezygnują i szukają innego miejsca.

00:00 / 00:00

(IAR/kan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dworzec, zysk
Poważne nieprawidłowości w Mazurskim Parku Krajobrazowym

Pokaźna lista nieprawidłowości w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Olsztyńska delegatura NIK opublikowała wyniki kontroli, według której w dokumentacji panuje bałagan, a grunty były przekazywane podmiotom zewnętrznym, które...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV