DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Olsztyński judoka drugi w Gran Slam! Zobacz finałową walkę w Abu Zabi

Maciej Sarnacki w finałowej walce w Abu Zabi. Fot.: ijf.com

Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn osiągnął jeden z największych sukcesów w karierze, zajmując w Abu Zabi drugie miejsce w prestiżowych zawodach Grand Slam. W finale przegrał z utytułowanym Francuzem Cyrillem Maretem, debiutującym w wadze ciężkiej +100 kg.

Sarnacki pokonał trzech rywali, w tym w półfinale brązowego medalistę olimpijskiego z Rio de Janeiro Izraelczyka Ora Sassona.

Olsztynianin zdobył aż 700 punktów, czyli siedem razy więcej niż za marcowe zwycięstwo w Pucharze Świata w Katowicach. Do tej pory miał na koncie 644 pkt i plasował się na 39. pozycji w rankingu międzynarodowej federacji (IJF). Srebro zdobyte w Zjednoczonych Emiratach Arabskich może oznaczać awans nawet o kilkanaście lokat.

ZOBACZ FINAŁOWĄ WALKĘ

Redakcja: M.Świniarski

Źródło: PAP / ijf.org

Więcej w judo, Maciej Sarnacki
Maciej Sarnacki: Przeżywam teraz drugą młodość

Olsztyński judoka Maciej Sarnacki jest już na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Świata. Wielokrotny mistrz Polski rozpoczął w niedzielę bezpośrednie przygotowania startowe w Zakopanem. Jak mówi –...