Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński MPEC obawia się… terrorystów

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Czy umowy zawierane przez miejską spółkę mogą stać się pożywką dla… terrorystów? Tak twierdzą przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie (MPEC).

Forum Rozwoju Olsztyna (FRO) poprosiło MPEC o rejestr zawieranych umów cywilno-prawnych. Według FRO, to konieczne by wiedzieć, jak miejska spółka wydaje publiczne pieniądze. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odmówiło. Jak wynika z oficjalnego pisma, boi się, że informacje o umowach „mogłyby zostać wykorzystane przez służby obcych państw czy też dla celów terrorystycznych”.

Krzysztof Suchowiecki z Forum Rozwoju Olsztyna terrorystą się nie czuje. – Zastanawialiśmy się, o co chodzi MPEC-owi. Być może jego przedstawiciele mieli na myśli używane technologie? Ale jako, że w piśmie nie zostało to doprecyzowane, nie mamy pojęcia, o co chodzi – komentuje.

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nie chcieli wyjaśnić, jakie jest potencjalne zagrożenia terrorystyczne. W e-mailu przysłanym reporterowi Polskiego Radia Olsztyn napisali jedynie, że z jakimkolwiek komentarzem wstrzymują się do czasu rozstrzygnięcia sporu o udostępnienie umów przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, do którego FRO złożyło skargę.

Do tej pory Forum Rozwoju Olsztyna otrzymało rejestry umów cywilno-prawnych zawieranych przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie oraz przez olsztyński Urząd Miasta. W tym drugim przypadku dzięki rejestrowi udało się uzyskać informacje na temat umów cywilno-prawnych zawieranych z etatowymi pracownikami ratusza. W tej sprawie kontrolę w ratuszu zapowiedziała już Państwowa Inspekcja Pracy.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mpec, fro, Forum Rozwoju Olsztyna, terroryści
Umowy urzędników olsztyńskiego ratusza niezgodne z kodeksem pracy?

Przynajmniej kilku etatowych pracowników olsztyńskiego ratusza podpisywało z urzędem miasta umowy cywilno-prawne. To rodzi podejrzenia o łamanie przepisów kodeksu pracy. Forum Rozwoju Olsztyna otrzymało od miasta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV