Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Pchli Targ ponownie zamknięty. Zdecydowała skarga jednego z mieszkańców

Pchli targ na stadionie Warmii w Olsztynie. Fot. I. Malewska

Olsztyński Pchli Targ przy ul. Sybiraków został ponownie zamknięty. Od czasu obostrzeń epidemiologicznych niedzielne targowisko na stadionie KKS Warmia było nieczynne, ale w miniony weekend, 10 maja – zostało  już otwarte.

Jednak po kilku dniach do zarządcy terenu wpłynęła skarga jednego z mieszkańców Olsztyna, w której opisane zostały możliwe złamania zasad sanitarnych w czasie Pchlego Targu. Na tej podstawie zapadła decyzja o ponownym jego zamknięciu.

Jak informuje rzecznik olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zbigniew Szymula, „w związku z panującą epidemią COVID-19, wobec braku niezbędnych zabezpieczeń sanitarnych oraz zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad zachowań wynikających z reżimu epidemiologicznego, administrator terenu stadionu KKS Warmia Olsztyn przy ulicy Sybiraków 36 podjął decyzje o cofnięciu zgody na organizacje „Pchlego Targu” na w/w terenie do odwołania”.

Rzecznik dodał, że wznowienie działalności Pchlego Targu będzie możliwe po zapewnieniu niezbędnych urządzeń sanitarnych oraz przedstawieniu koncepcji właściwej organizacji targowiska w czasie epidemii.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pchli targ, zamknięcie, obostrzenia
Restauratorzy, fryzjerzy i kosmetyczki szykują się do otwarcia swoich lokali

18 maja będzie można otworzyć salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje i bary. Olsztyńscy przedsiębiorcy już się do tego szykują. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV