Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński „plastyk” najlepszy wśród szkół artystycznych w Polsce

Liceum Plastyczne w Olsztynie. Fot. K. Kantor

 Olsztyńskie Liceum Plastyczne zajęło pierwsze miejsce w makroregionalnym przeglądzie rysunku, rzeźby i malarstwa, zdobywając jednocześnie najlepszy wynik w kraju – 85,5 punktu na 90 możliwych. Od 13 lat nie udało się to jeszcze żadnej szkole.

W przeglądzie startują uczniowie trzecich klas wszystkich szkół artystycznych w Polsce, a jest ich 75, wyjaśnia dyrektor liceum  Aleksander Kuberski:

Jest to obowiązkowy konkurs, oceniany przez profesorów z Akademii Sztuk Pięknych. Stoi  na bardzo wysokim poziomie, na miejscu trzeba było wykonać także prace egzaminacyjne. Pięć osób z każdego regionu jedzie na ogólnopolski plener pod Warszawę. Jest to bardzo prestiżowe wydarzenie. Od lat jesteśmy w czołówce krajowej, co świadczy o wysokim poziomie nauczania w Olsztynie

– podkreśla dyrektor Kuberski.

Makroregion, w którym startuje olsztyński Plastyk obejmuje całą północno-wschodnią i wschodnią Polskę – od Elbląga do Zamościa. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Preker, drugie – Kacper Cichomski, a trzecie Dominika Wolska. Nagrodą dla najlepszych uczniów są indeksy szkół artystycznych.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV