Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński ratusz ogłosił listę projektów budżetu obywatelskiego. Wyniki poznamy pod koniec października

Fot. Ł. Węglewski

80 osiedlowych i 29 ogólnomiejskich – olsztyński ratusz ogłosił listę projektów budżetu obywatelskiego, które będą realizowane w przyszłym roku.

Teraz spośród nich mieszkańcy w głosowaniu wybiorą 27 inicjatywy ( 23 projekty osiedlowe i 4 zintegrowane), a na ich realizację miasto przeznaczy 3 mln 430 tysięcy złotych. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas konferencji podkreślał, że co roku mieszkańcy zgłaszają coraz więcej inicjatyw. Wśród nich są drobne sprawy jak remonty chodników czy montaż ławek, ale też wydarzenia dotyczące rozwoju kultury w mieście i imprezy integrujące mieszkańców.

00:00 / 00:00

Kandydująca na prezydenta Olsztyna z ramienia Koalicji Obywatelskiej Beata Bublewicz popiera inicjatywę OBO i zapewnia, że jeśli wygra wybory będzie ją kontynuowała. Jak mówi jest to inicjatywa obywatelska, która wychodzi na wprost oczekiwaniom mieszkańców, którzy w prosty sposób mogą realizować swoje zamierzenia i plany. Narzędzie zdaniem Bublewicz musi być rozwijane.

W podobnym tonie o OBO wypowiada się też inny kandydat na prezydenta Olsztyna Michał Wypij z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Wypij przypomina jednocześnie, że na mocy ustawy wszystkie samorządy są zobligowane do przeznaczania części budżetu na tzw. projekty partycypacyjne. Jego zdaniem więcej uwagi należy jednak przykładać realizacji zwycięskich projektów. Jak mówił w rozmowie z Radiem Olsztyn docierają do niego głosy niezadowolenia społeczników zaangażowanych w tworzenie projektów OBO. Głownie chodzi o ich realizację. Jako przykład, Michał Wypij wskazał projekt Łynostrady i zagospodarowania jeziora Skanda.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że w tym roku na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego będzie można głosować od 10 do 23 września. A wyniki poznamy 22 października.

Każdy z projektów osiedlowych walczy o 110 a ogólnomiejski o 300 tysięcy złotych.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, Beata Bublewicz
Unieważniono przetarg na budowę nowej linii tramwajowej w Olsztynie

Unieważniony przetarg na tramwaje w Olsztynie nie oznacza rezygnacji  z tego przedsięwzięcia - mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz i zapowiada, że kolejny będzie ogłoszony jeszcze w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV