Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Olsztyński ratusz planuje obniżkę ceny sieciówki komunikacji miejskiej

Sieciówki maja być tańsze. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Co zrobić, by zwiększyć liczbę pasażerów, podróżujących komunikacją miejską? Olsztyński ratusz ma nową propozycję.

Dwa lata temu olsztyński ratusz obniżył ceny niektórych biletów o 15 procent. Ale jak się okazuje nie był to dostateczny bodziec do tego, aby kierowcy przesiedli się do taboru miejskiego. Dlatego olsztyński Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zaproponował kolejną obniżkę. Zgodnie z nią tzw. sieciówka kosztowałaby 80 zł., czyli o 8 zł mniej – informuje rzecznik prasowy Paweł Pliszka. Jednak zastrzega, że to na razie tylko propozycja, do której ustosunkuje się najpierw kolegium prezydenckie a potem Rada Miasta.

Ratusz rocznie wydaje na utrzymanie taboru miejskiego ponad 80 mln zł. a wpływy do budżetu ze sprzedaży biletów to kwota ok. 34 mln złotych.
Dodajmy jeszcze, że ratusz jednocześnie chce podwyższyć ceny biletów jednorazowych o 10 gr., co ma spowodować jako bardziej opłacalne kupowanie sieciówek.

 

 

(Dorota Grzymska/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK
Za bilet w nowych autobusach zapłacimy wyłącznie kartą

W kwietniu na ulice Olsztyna wyjedzie szesnaście nowych autobusów marki Solaris. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne kupiło właśnie osiem Urbino 12 i osiem Urbino 18 (autobusy przegubowe). Pojazdy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV