Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Rower Miejski kończy sezon. Kiedy zniknie z miasta?

fot. Przemysław Getka

Czwartek będzie ostatnim dniem funkcjonowania Olsztyńskiego Roweru Miejskiego w tym roku.

W mijającym sezonie rowery można było wypożyczać od 6 czerwca. Od tego dnia mieszkańcy mieli do dyspozycji 210 jednośladów i 20 standardowych stacji postoju. Ponadto, uruchamiane były tzw. stacje wirtualne, które również umożliwiały zwrot roweru bez dodatkowych opłat. Podobnie jak w ubiegłym roku, dzięki współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, do systemu dołączonych zostało kolejne 6 stacji i 30 rowerów.

Obecnie zarejestrowane konto w aplikacji ORM ma już około 25 tysięcy osób, które w 2019 roku wypożyczyły rowery łącznie ponad 200 tysięcy razy i przejechały niemal 550 tysięcy kilometrów.

Dwa lata funkcjonowania systemu pokazują, że Olsztyński Rower Miejski jest dobrze odbierany przez mieszkańców i gości Olsztyna. W przyszłym roku planowane jest ogłoszenie kolejnego przetargu na dostarczenie i obsługę systemu roweru miejskiego. Szczegółowe informacje będą przekazywane na bieżąco na stronie www.zdzit.olsztyn.eu.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, olsztyński rower miejski
Rowerzysta pod kołami samochodu. Ranny mężczyzna trafił do szpitala

W Dzięgielach samochód osobowy potrącił rowerzystę. Wypadek miał miejsce na drodze krajowej 65 Gołdap - Olecko. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Przez kilka godzin droga...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV