Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Rower Miejski ponownie w stolicy Warmii i Mazur. Mieszkańcy zdecydowali o położeniu dodatkowych stacji postoju

 Fot. Andrzej Piedziewicz

W drugiej połowie maja mieszkańcy i turyści przyjeżdżający do stolicy Warmii i Mazur będą mogli skorzystać z systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Dla miłośników jednośladów przygotowano 210 rowerów. W przetargu wybrano operatora – konsorcjum firm Orange i Roovee.

Jak podał urząd miasta, po ubiegłorocznym sukcesie jakim okazało się uruchomienie Olsztyńskiego Roweru Miejskiej, wiadomo już, że w tym roku liczba rowerów zwiększy się dwukrotnie.

Olsztynianie do dyspozycji będę mieli także dwa razy więcej stacji Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Teraz wypożyczyć i odstawić rower będzie można w 20 takich punktach, rozlokowanych na terenie całego miasta. Nowością będzie również zapewnienie możliwości tworzenia tzw. wirtualnych stacji postoju – nie wyposażonych w stojaki, ale umożliwiających zwrot roweru bez dodatkowych opłat. Na początek zaplanowano pięć takich punktów.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych olsztynianach. W odpowiedzi na sugestie mieszkańców 10 % jednośladów zostanie wyposażonych w foteliki dziecięce, co ma umożliwić podróżowanie miejskim rowerem całym rodzinom

– poinformował rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu Michał Koronowski.

Do istniejących już 10 stacji na terenie całego miasta, w tym roku włączono kolejnych 10 zlokalizowanych m.in. na osiedlach Zacisze, Dajtki czy Zatorze.

Wpływ na lokalizację nowych stacji mieli sami mieszkańcy Olsztyna. W internetowym głosowaniu, które przeprowadzono pod koniec stycznia 2019 roku, oddano 15,3 tys. głosów. Pięć stacji, które cieszyły się największym zainteresowaniem, włączono do sieci, która wkrótce zostanie uruchomiona. Mając wyniki ankiety, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie podjął także decyzje o lokalizacji kolejnych pięciu stacji.

Kluczowe było uzupełnienie systemu, tak by stacje były zlokalizowane jak najbardziej równomiernie na terenie miasta

– wyjaśnił Koronowski.

Wartość zamówienia, po otwarciu ofert, to nieco ponad 920 tysięcy.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd miasta, olsztyński rower miejski, Michał Koronowski
Sześciu chętnych do remontu murów obronnych w Pasłęku. „To bardzo dobra wiadomość”

Sześciu wykonawców zgłosiło się do przetargu na wyremontowanie wzniesionych w XIV w. murów obronnych w Pasłęku - poinformował tamtejszy urząd miasta. Prace przy zabytkowych fortyfikacjach mają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV