Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński sąd wnioskuje o przeniesienie sprawy Jacka Wacha

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Sąd Okręgowy w Olsztynie nie chce ponownie zajmować się sprawą Jacka Wacha niesłusznie skazanego na dożywocie za zabójstwo.

Dziś (21 lipca) odbyło się posiedzenie sądu w tej sprawie, który zdecydował o wysłaniu do Sądu Najwyższego wniosku o przeniesienie procesu do innej placówki.
– Zabiegał o to sam Jacek Wach – informował niedawno sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Jacek Wach ponownie stanie przed sądem. Fot. A.

Jacek Wach ma poważne wątpliwości co do sposobu działania olsztyńskiego wymiaru sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Olsztyński przestępca w 2000 roku został zatrzymany w związku z zabójstwem suwalskiego gangstera. Skazano go na dożywocie, ale w ubiegłym roku do tej zbrodni przyznał się inny przestępca, w efekcie Sąd Najwyższy uchylił wyrok dożywocia i nakazał powtórzenie procesu. Sprawa jest bardzo skomplikowana i niewykluczone, że ponowny proces potrwa nawet kilka lat.

Jacek Wach był skazywany także za inne przestępstwa, które nie zostały uchylone, m.in. za wymuszenia, pobicia i kradzieże. W sumie ciążyło na nim 15 sądowych wyroków, gdyby miał odsiedzieć wszystkie, wyszedłby z więzienia po 28 latach. Zgodnie z przepisami, tamte wyroki można było połączyć w jeden, maksymalnie 15-letni, który Jacek Wach odsiedział już w więzieniu, dlatego teraz – jest na wolności.

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

(mlew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, sąd okręgowy, Jacek Wach, sąd najwyższe, sprawa sądowa
Do września odroczono proces zabójcy żony

Wbrew zapowiedziom w sądzie okręgowym w Elblągu nie rozpoczął się proces 61-latka z Drewnowa koło Fromborka, który zabił żonę. Rozprawa została odroczona do września. Powodem był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV