Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński ZDZiT wprowadził zmiany. Można podróżować tylko na miejscach siedzących


W olsztyńskich autobusach i tramwajach można jechać tylko, jeśli dostępne są wyznaczone miejsca siedzące. To efekt wprowadzenia rządowego rozporządzenia zmniejszającego liczbę pasażerów komunikacji miejskiej.

Po wprowadzonych zmianach znacznie zmniejszyła się liczba osób, które mogą wsiąść do miejskiego autobusu czy tramwaju. Co drugie miejsce siedzące jest wydzielone taśmą, a jazda na stojąco jest zabroniona. Kierowcy i motorniczy mają do dyspozycji komunikat głosowy, w którym pasażerowie niemający miejsca siedzącego są proszeni o opuszczenie pojazdu. W efekcie liczba pasażerów skurczyła się. W standardowym autobusie 12-metrowym jest teraz 12 miejsc siedzących, w przegubowych – 18, a w tramwajach – 20 miejsc.

Jednocześnie ZDZiT w Olsztynie zrezygnował z wprowadzania letniego rozkładu jazdy, co miało nastąpić od początku kwietnia. Wszystkie połączenia w Olsztynie i z sąsiednimi gminami zostały utrzymane.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, kierowca, autobus, koronawirus
„Dla własnego bezpieczeństwa zostańcie w domach”. Policja przez megafon ostrzega mieszkańców

Dla własnego bezpieczeństwa zostańcie Państwo w domach - taki komunikat z policyjnych megafonów usłyszą mieszkańcy Elbląga i Pasłęka. Policja porusza się oznakowanymi pojazdami, by przypomnieć mieszkańcom...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV