Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do wirtualnego kontaktu ze sztuką

Fot. BWA Olsztyn

Wraz z momentem podjęcia decyzji o zamknięciu instytucji kultury Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie postanowiło pozostać w kontakcie ze swoimi odbiorcami, dzielić się z nimi sztuką i umilać im dni spędzone w domu. Dać możliwość stałego kontakt ze sztuką.

Z myślą o miłośnikach kultury BWA przygotowało nowe działania:

„Wtorek z arcydziełkiem” – W każdy wtorek prezentuje „arcydziełko” inspirowane twórczością znanych artystów zarówno polskich, jak i  zagranicznych m.in. Jacksona Pollocka czy Władysława Strzemińskiego. W domowym zaciszu najmłodsi odbiorcy mogą stworzyć swoja wyjątkową kolekcję sztuki. Odkrywają, jak krok po kroku wykonać niezwykłe „arcydziełka” i stać się artystą 🙂

„Czwartek z kolekcją” – W czwartki odsłaniana kolekcję sztuki, którą od lat gromadzi Galeria Sztuki BWA. Prezentuje, dzieła sztuki, artystów i historie, które towarzyszą posiadanym pracom. Każdy czwartek, to nowa odsłona kolekcji i odpowiedź na kolejne pytanie z nią związane.

W programie znajdują się również niedzielne oprowadzania, opowieści o wystawie głosem jej kuratorów, prezentacja dokumentacji przestrzeni wystawienniczej (aktualnych wystaw) oraz kreatywne warsztaty dla dzieci, które można zrealizować w domu przy pomocy szablonów, które znajdują się na stronie BWA.

Dodatkowo nie zabraknie „wspomnień z historii” – odkrywania archiwum BWA. Udostępnione będą wystawy, które odbywały się kilkanaście lat temu – nie tylko zdjęcia, ale również inne materiały archiwalne.

Wszystkie powstające materiały dostępne będą na profilach Biura Wystaw Artystycznych na Facebooku i Instagramie. Filmy natomiast udostępniane będą także na YouTube.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, Olsztyn
Olsztyn stara się o dotację za zakup laptopów dla uczniów. „Potrzeby są zdecydowanie większe niż możliwości”

Olsztyn chce skorzystać z możliwości uzyskania dotacji państwa na zakup laptopów dla szkół do prowadzenia zdalnych lekcji. O szczegółach mówi Marta Bartosiewicz, rzecznik prasowy olsztyńskiego ratusza:...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV