Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie BWA wystawia fotografie Beksińskiego

Wernisaż fotografii Z. Beksińskiego w BWA, fot. BWA

W olsztyńskiej galerii BWA możemy zobaczyć fotografie jednego z najwybitniejszych polskich artystów – Zdzisława Beksińskiego.

Zdzisław Beksiński – fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów obowiązkowo odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie.

W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę.

Fotografie składające się na wystawę w Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Ekspozycja wystawy została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart.

Wystawa jest czynna do 4 marca.

Zdzisław Beksiński

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Niania, żłobek, przedszkole, a może zostać w domu? Która opcja jest najlepsza dla naszych dzieci?

Emilia Stańczak właścicielka agencji opiekunek w Olsztynie była pierwszym gościem Izabeli Malewskiej. I. Malewska: Jak zapytam: żłobek czy niania, to odpowiedź będzie… E. Stańczak: Niania oczywiście....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV