DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Olsztyńskie gimnastyczki Mistrzyniami Polski!

Olsztyńskie gimnastyczki

Po sześciu latach przerwy zawodniczki olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostały Drużynowymi Mistrzyniami Polski w gimnastyce sportowej. Zmagania odbywały się w sali sportowej SMS-u.

Najwięcej punktów uzyskała Paula Plichta, która wygrała nieoficjalną klasyfikację wieloboju. Swój start potraktowała szkoleniowo.

00:00 / 00:00

Pierwszy raz w klasie mistrzowskiej wystartowała Ewelina Janus z SMS-u Olsztyn.

Katarzyna Jurkowska-Kowalska z Wisły Kraków – podobnie jak Paula Plichta – niedawno reprezentowała Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Chinach. W Olsztynie starała się przede wszystkim uniknąć kontuzji.

Urazu doznała natomiast jedna z reprezentantek SMS-u Olsztyn w klasie drugiej elite. Drużyna młodszych zawodniczek zajęła trzecie miejsce. Walczyła jednak dzielnie o jak najlepszy wynik – przyznał trener Denis Hryn.

(rozmawiała Karina Ośko)

……………………………………………………………………..

Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej – Olsztyn 2014

Klasa mistrzowska
1. UKS SMS Olsztyn (Plichta Paula Eland Monika ,Zarzycka Kamila, Janus Ewelina) – 95.567
2. TS Wisła I Kraków – 92.700
3. TS Wisła II Kraków – 85.867

Klasa II Elite
1. TS Wisła Kraków – 186.325
2. KS Islra I Zabrze – 183.925
3.UKS SMS Olsztyn (Boraczyńska Agata, Rajewska Zofia, Jeznach Dominika, Boczkowska Julia) – 169.925
4. MKS Gdańsk – 148.100

(kośk/łw)

Więcej w gimnastyka, SMS
Młode gimnastyczki rywalizowały w Nysie

Najmłodsze olsztyńskie gimnastyczki uczestniczyły w finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. W tak zwanej małej olimpiadzie rywalizuje strefa północna ze strefą południową. Startuje 35 zawodniczek z całej Polski....