DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Olsztyńskie gimnastyczki wicemistrzyniami Polski

W Olsztynie kolejny raz rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet w klasie drugiej i mistrzowskiej.

Młodsze zawodniczki z SMS-u Olsztyn poprawiły wynik z ubiegłego roku i zajęły drugą lokatę – za Pałacem Młodzieży Katowice, a przed Iskrą Zabrze. Na drugim stopniu podium stanęły również ich starsze koleżanki. Uległy Wiśle Kraków, a pokonały zespół Kusego Kraków.

Wśród zawodniczek rywalizujących w klasie mistrzowskiej w ekipie gospodarzy wystąpiła debiutantka w tej kategorii, Monika Eland.

00:00 / 00:00

Trener SMS-u Olsztyn Denis Hryn zwrócił uwagę na to, że gimnastyka sportowa kobiet coraz bardziej się rozwija, choć nie następuje to w zastraszającym tempie.

Na widowni w sali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie zasiadła Marta Pihan-Kulesza – aktualnie najbardziej utytułowana zawodniczka w tej dyscyplinie, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Choć tym razem nie startowała, przyjechała do stolicy Warmii i Mazur dopingować swoje klubowe koleżanki z Kusego Szczecin.

(rozmawiał Piotr Świniarski)

…………………………………………..

Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce – Olsztyn 2013

Klasa Mistrzowska
1. Wisła Kraków (Gabriela Janik, Katarzyna Jurkowska, Weronika Woźniak, Aleksandra Biskup) – 94.800
2. UKS SMS Olsztyn (Paula Plichta – 49.783, Monika Eland – 43.400, Kamila Zarzycka – 42.150) – 94.800
3. Kusy Szczecin (Kinga Najmark, Nikola Krężelok, Alma Kuc) – 87.200.