Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie tramwaje kursują już zgodnie z rozkładem

Pęknięta szyna tramwajowa. Fot. Dorota Grzymska

Zakończono usuwanie awarii związanej z naprawą pękniętej szyny tramwajowej na torowisku przy ulicy Płoskiego w Olsztynie. Wczoraj pękła szyna w dwóch miejscach.

W związku z awarią wprowadzono zmiany w kursowaniu tramwajów. Wyłączony z ruchu został odcinek sieci tramwajowej od Płoskiego przez Witosa do Kanta w obu kierunkach. Linia nr 1 kurs owała od Wysokiej Bramy do Kortowa, natomiast linia nr 2 jeździła od przystanku Sikorskiego-Wilczyńskiego do Galerii Warmińskiej. Tramwaje tej linii kursowały wahadłowo w obu kierunkach po jednym torze.

1 stycznia na jednym z torowisk wzdłuż Alei Sikorskiego także pękła szyna. Spowodował o to znaczne utrudnienia w kursowaniu tramwajów. Wprowadzone został y trasy zastępcze. Po około 8 godzinach uszkodzoną szynę udał o się naprawić. Na razie nie wiadomo, czy powodem pękania szyn jest silny mróz.

(mkłod/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, awaria
W Olsztynie pękła kolejna szyna tramwajowa

Kolejna awaria tramwajowa w Olsztynie. Tym razem pękła szyna na torowisku przy ulicy Płoskiego. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami, bo wprowadzono też zmiany w kursowaniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV