Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opiekunka zostawiła dziecko pod opieką bezdomnego

Fot. Łukasz Węglewski

W Elblągu wynajęta przez rodziców opiekunka do dziecka zostawiła 2-letniego chłopczyka pod opieką… bezdomnego.

W miniony czwartek strażnicy miejscy zostali wezwani na interwencję przy ulicy Ogólnej. Ktoś pił alkohol koło sklepu. Gdy przyjechali na miejsce zauważyli przy śmietniku dwóch mężczyzn, od których czuć było alkohol. Jeden z nich miał pod opieką 2-letnie dziecko. Jak się okazało był bezdomny. Mężczyzna nie wiedział, jak dziecko się nazywa, kim są jego rodzice i nie znał jego opiekunki.

Strażnicy wezwali pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po pewnym czasie, pojawiła się też 63-letnia opiekunka dziecka. Nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego zostawiła małe dziecko pod opieką nieznajomego mężczyzny.

O wszystkim powiadomiono rodziców 2-latka. Dziecko odebrała matka. 63-letnia kobieta, która była wynajęta do opieki nad chłopcem, może odpowiadać za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dziecko, bezdomny
Dziennikarskie szlify w Światowidzie

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu organizuje wakacyjne warsztaty dziennikarskie i krasomówcze dla młodzieży. Pierwsza propozycja jest dla tych, którzy chcą poznać jak pracuje się w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV