Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ordynator ogłosił zamknięcie oddziału chirurgii. Starosta ostródzki dementuje to ogłoszenie

Kolejne problemy w szpitalu powiatowym w Ostródzie

Kolejne problemy w szpitalu powiatowym w Ostródzie. Ordynator chirurgii poinformował, że oddział zostanie zamknięty, a powodem miało być zwolnienie dwóch lekarzy.

Starosta ostródzki, Andrzej Wiczkowski jest zaskoczony. Tłumaczy, że nie ma zgody na takie decyzje bez konsultacji z dyrektorem szpitala i starostwem odpowiedzialnym za prowadzenie placówki. Uspokaja jednak, że oddział będzie funkcjonował normalnie.

To jest zbyt wczesna decyzja pana ordynatora i samodzielna. Dzisiaj chciałem się z nim skontaktować, ale nie ma ordynatora oraz prezesa. Nie ma mowy o zamknięciu jakiegokolwiek oddziału, w tym chirurgii. Wszystkie procedury na tym oddziale funkcjonują, nad pacjentami jest sprawowana normalna opieka i wszystkie planowane zabiegi są wykonywane. Będą przyjmowani również pacjenci z SOR.

– zapewnia starosta

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku były problemy z innym oddziałem ostródzkiego szpitala powiatowego. W poradni brakowało ginekologów. Dyrektor medyczny tłumaczył wtedy, że powodem były m.in. złe zapisy w kontraktach lekarzy zawarte przez poprzedni zarząd szpitala. Ten problem udało się rozwiązać.

Natomiast spotkanie ordynatora, prezesa szpitala i starosty w sprawie oddziału chirurgicznego ma się odbyć w poniedziałek (8 maja). O sprawie będziemy informować na antenie Polskiego Radia Olsztyn.


(K.Piasecka/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda, Andrzej Wiczkowski
Seniorzy z Warmii i Mazur w Elblągu zaprezentowali swoje talenty

Prawie 200 seniorów wzięło udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach, który odbył się w Elblągu. Swoje umiejętności prezentowali uczestnicy z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV