Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ornitolodzy rozmawiają o ptakach żyjących na składowiskach odpadów

 

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Fot. archiwum RO

Po raz trzeci w Spytkowie, w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, zorganizowano konferencję  ornitologiczną.

Tym razem tematem przewodnim są gatunki ptaków występujących na wysypiskach i składowiskach odpadów. Głównym celem jest poszerzenie wiedzy w tematyce ochrony ptaków.

Zakład w Spytkowie jest miejscem odpoczynku i żerowania wielu, często rzadko spotykanych gatunków – od krukowatych przez mewy i ptaki drapieżne, po bociany białe. To właśnie skłoniło spółkę do budowania wokół zakładu eksperckiego forum wymiany wiedzy na ten temat – przekonuje Joanna Ruszczyk z ZUOK-u w Spytkowie.

00:00 / 00:00

Podczas konferencji poznamy zwycięzców konkursu fotograficznego, w którym startowały dzieci i młodzież z całego regionu. Spotkanie zakończy potrwa do godz. 14. Wstęp jest wolny. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Olsztyn.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, Spytkowo
PSL proponuje podniesienie kryterium dochodowego do programu 500+. Posłowie PiS nie mówią „nie”

Świadczenie 500+ przysługuje każdemu na drugie oraz każde kolejne dziecko w rodzinie. Ale aby otrzymać świadczenie już na pierwsze dziecko, miesięczny dochód na osobę w rodzinie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV