Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Osiągnięcia i porażki. Wojewoda podsumował 3 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości

Fot. P. Getka

Jak zmieniło się województwo warmińsko-mazurskie podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości? Wojewoda i podległe mu służby podsumowują ten okres.

Wśród najważniejszych osiągnięć wojewoda warmińsko-mazurski wymienił działania socjalne. Chodzi o programy Maluch czy Senior Plus.

Duży osiągnięciem jest program 500 plus, na który do tej pory przekazano ponad dwa i pół miliarda złotych. Były także porażki. Tu wojewoda wymienił dekomunizację nazw ulic w Olsztynie.

W ciągu ostatnich lat dużo się działo w oświacie. Tu jak zaznaczył kurator warmińsko-mazurski, udało się osiągnąć stabilizację w zatrudnieniu nauczycieli, którzy także mogli liczyć na podwyżki. Wśród sukcesów wymienia się także spadek liczby 6-latków, którzy zaczynają edukację do poziomu 3 procent.

O wiele większa wartość, bo czterech i pół miliarda złotych to budżet w ostatnich 3 latach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To pozwoliło na realizację długo wyczekiwanych inwestycji.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, rząd, PiS, podsumowanie
Adam Ołdakowski: Opozycja nie miała żadnych argumentów ws. głosowania nad votum nieufności dla rządu

Opozycja nie miała żadnych argumentów za odwołaniem premiera i rządu - skomentował głosowanie w Sejmie nad votum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego gość Porannych Pytań Radia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV