Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oskarżona o korupcję była konserwator zabytków staje przed sądem

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rusza proces byłej wojewódzkiej konserwator zabytków w Olsztynie Barbary Z.

Prokuratura zarzuca jej m.in. przyjęcie w latach 2008, 2010 oraz 2011  łapówek  w formie opłacenia pobytu w SPA oraz wyjazdu do Egiptu i Turcji. Łącznie miała przyjąć w formie bezgotówkowej  ponad 12 tysięcy złotych.

To miał być rewanż Wiesławy Ch. za umożliwienie wymiany dokumentów złożonych na przetarg po terminie oraz Anny L., która mogła podwyższyć pierwotnie złożoną ofertę o 3 tysiące złotych, do 23 tysięcy. Obie panie także zostały objęte aktem oskarżenia.

Na ławie oskarżonych zasiądą też burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef B. i dwóch podległych mu urzędników Bogumił K. oraz Damian A. o oni mieli wprowadzić w błąd wojewódzki urząd konserwatorski, potwierdzając realizację prac konserwatorskich reliktów muru obronnego w Nowym Mieście Lubawskim. Dzięki temu urząd otrzymał kolejną transzę dotacji w kwocie 20 tysięcy złotych. Była konserwator miała wiedzieć o tym, że prace nie zostały wykonane, mimo to nie wstrzymała wypłaty dotacji.

Barbara Z. nie przyznała się do popełnienie żadnego z zarzuconych jej czynów i w śledztwie odmówiła składania wyjaśnień.

Autor: A.Socha
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokurator, proces
Była dyrektor olsztyńskiego MOK-u walczy o odszkodowanie za zwolnienie z pracy

Agnieszka K. kierowała  MOK-iem od listopada 2015 do maja 2017 roku. W tym czasie zaczęły się problemy w relacjach z pracownikami. Do  ośrodka weszła inspekcja pracy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV