Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oskarżona o korupcję odpowiada

sąd, akta,

Sądowe akta sprawy, fot. Archiwum RO

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie kolejny dzień procesu byłej dyrektor Szpitala Wojewódzkiego, oskarżonej i skazanej przez sąd pierwszej instancji za korupcję.

Bożena M. została skazana na ponad 3 lata więzienia, ale po apelacji sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

Wraz z byłą dyrektor na ławie oskarżonych zasiada 4 jej współpracowników. Jednak ci odmówili składania ponownych zeznań, podtrzymując te, które złożyli w poprzednim procesie.

Natomiast Bożena M. odpowiada chętnie i obszernie, podważając postawione jej zarzuty. Dziś odniosła się np. do zarzutu nakłaniania firmy, by ta zapłaciła za nią składkę do klubu biznesu, którego Bożena M. była członkiem. Była dyrektor wyjaśniła, że przynależność do klubu odziedziczyła po poprzednim  dyrektorze, a składki opłacało wiele firm.
Odniosła się też do zarzutu zatrudniania znajomych lekarzy. Stwierdziła, że na oddziale chirurgii był wówczas wakat, toteż nikt z pracujących tam osób nie ucierpiał a zyskali pacjenci.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 8 kwietnia. (dgrzym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marcinkowska
Oskarżona o branie łapówek

Ponad cztery godziny składała wyjaśnienia przed olsztyńskim Sądem Rejonowym była dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Bożena M. razem z czwórką pracowników medycznych, jest oskarżona o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV