Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ósma edycja olsztyńskiego Festiwalu Podróżniczego

Fot. Kinga Grabowska

O tym, że podróże kształcą przekonywali w Olsztynie studenci Uniwersytetu Warmińko-Mazurskiego. Opowiadali o własnych doświadczeniach i historiach zasłyszanych w pociągach, samochodach i przydrożnych barach.

Znalazły się wśród nich historie  z Holandii, Stanów Zjednoczonych, Wietnamu, Ukrainy czy Izraela. Wydarzenie ma pokazać, że warto podróżować – o czym przekonują Damian Wójcik i Igor Cichowski z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM.

Oprócz prelekcji z podróży na słuchaczy czekają warsztaty m.in gry na instrumentach muzycznych, nauka wiązania węzłów żeglarskich, pokaz pierwszej pomocy, serwis rowerowy, konkursy i koncerty. Zajęcia odbywają się w związku z 8. edycją Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży KORMORANY 2018, którego organizatorem jest Akademicki Klub Turystyczny w Olsztynie.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, studenci, studia, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, podróże
Studenci medycyny poszerzają wiedzę na temat onkologii

Diagnostyka i wczesne wykrywanie choroby są podstawą skutecznego leczenia w onkologii. Swoją wiedzę na ten temat poszerzają dziś w Olsztynie studenci medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Szkolenie ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV