Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„OSP potrzebuje wsparcia, bo strażacy narażają własne życie”. Nowy wóz ratowniczy trafił do ochotników z Gwiździn

Fot. K.Grabowska

Kosztował prawie 780 tysięcy złotych i przez najbliższe lata będzie wykorzystywany do akcji nie tylko w gminie, ale całym regionie. Jednostka OSP w Gwiździnach koło Nowego Miasta Lubawskiego dostała nowy wóz strażacki.

Zakup był możliwy dzięki środkom z samorządu, dotacji z funduszu ochrony środowiska i rządowemu wsparciu. To jeden z etapów realizacji, przyjętego przez sejm, funduszu modernizacji służb mundurowych, z którego mogą też korzystać strażacy.

Efekty tej współpracy odczuwają nie tylko druhowie, ale przede wszystkim społeczeństwo – przekonywał podczas uroczystości poseł PiS Leonard Krasulski. Inny parlamentarzysta PiS Zbigniew Babalski zaznaczył, że doposażenie jednostki w Gwiździnach było konieczne. Jak mówił, ochotnicy działają blisko DK 15 i obsługują bardzo duży obszar.

Senator PiS Bogusława Orzechowska przypominała natomiast, że na Warmii i Mazurach jest jeszcze wiele jednostek, które muszą pracować na bardzo starym sprzęcie.

Są takie które wyjeżdżają do akcji 40-letnimi wozami, które często nie mają nawet hamulców. Takie sytuacje trzeba jak najszybciej wyeliminować i to się dzieje

– mówiła senator Orzechowska.

Wicemarszałek senatu Maria Koc przypomniała, że od początku roku udało się wesprzeć wiele jednostek w kraju. Od stycznia strażaków ochotników trafiło 490 nowych samochodów, rok wcześniej było ich 390. To pokazuje, że ta liczba znacząco rośnie.

Takie działania mają wpływ przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa i druhów i obywateli – mówił w Gwiździnach komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski. Dodał, że doposażanie jednostek poprawia także ich morale.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, OSP, Gwiździny, wóz
Na ten wóz strażacy z Frygnowa czekali 40 lat

Po ponad 40 latach ochotnicy z Frygnowa doczekali się nowego wozu strażackiego. Dziś w Strębarku odbyło się uroczyste przekazanie. Reporterka Radia Olsztyn Katarzyna Piasecka rozmawiała m.in. ze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV