Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatnia prosta w wyborach do Europarlamentu. PiS: Kontynuujemy to, co robiliśmy dotychczas. PO: Skupiamy się na promocji Jacka Protasa

Krzysztof Wojciechowski i Jarosław Słoma

O północy minął termin zgłaszania list kandydatów na europosłów. Ostateczną liczbę zarejestrowanych list poznamy w ciągu najbliższych dni. Losowanie numerów list wyborczych odbędzie się 26 kwietnia.

Tymczasem goście Porannych pytań mówili o tym, w jaki sposób ich partie będą prowadziły kampanie wyborcze. Krzysztof Wojciechowski, koordynator regionalny PiS przed wyborami do Europarlamentu przyznał, że kandydaci PiS pojawią się w wielu miejscach w województwie.

Kontynuujemy to, co robiliśmy dotychczas, czyli praca, praca, praca. Kandydaci do Europarlamentu, ale także inni przedstawiają nasz program w różnych miejscowościach.

Jarosław Słoma z Platformy Obywatelskiej podkreślał, że jego partia, choć jest skupiona w szerokiej Koalicji Europejskiej, nastawi się na promowanie Jacka Protasa.

Jacek Protas jest naszym naturalnym kandydatem. Kiedy był marszałkiem, to Warmia i Mazury były najlepszym regionem jeśli chodzi o wydatkowanie środków unijnych. Ma także doświadczenie w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.

We wszystkich 13 okręgach listy zarejestrowały dotychczas komitety: Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni; Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz’15. Goście Porannych pytań chwalili się także liczbą zebranych podpisów poparcia.

W momencie rejestracji naszej listy na Warmii, Mazurach i Podlasiu zebraliśmy ponad 31 tysięcy podpisów, w międzyczasie spływa kolejne pięć tysięcy. Akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie. Chciałbym podziękować również partnerom z PSL i SLD.

Krzysztof Wojciechowski z Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że PiS-owi udało się zarejestrować listy jako pierwszej partii w Polsce.

Nasze listy zarejestrowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Do tej pory zebraliśmy 35 tysięcy podpisów, ale trzeba wziąć pod uwagę, że wiele powiatów planowało je zbierać dopiero w niedzielę.

Wybory do Europarlamentu odbędą się w niedzielę 26 maja.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Krzysztofem Wojciechowskim i Jarosławem Słomą

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jarosław Słoma, Krzysztof Wojciechowski
Unijna dyrektywa, strategia rozwoju województwa i przekształcanie użytkowania wieczystego w audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztof Kaszubskiego w audycji My, Wy, Oni byli przedstawiciele partii politycznych reprezentowanych w polskim Sejmie. Z zaproszenia skorzystali: Katarzyna Królak - Nowoczesna, Wioletta Śląska-Zyśk -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV