Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostróda stolicą światowej bajki

Parada bajkowych postaci, występy mimów i żonglerów, pokazy teatrzyków i czytanie baśni – w Ostródzie rozpoczynają się 7. Światowe Dni Bajki.

Po raz pierwszy imprezie towarzyszy międzynarodowy kiermasz „W życiu jak w Bajce”. Do niedzieli w nowym Centrum Targowo – Konferencyjnym Arena Ostróda, będzie można kupić: książki, zabawki, gry planszowe, słodycze i wszystko co jest związane z tematyką dziecięcą.

Na Światowe Dni Bajki co roku przyjeżdża ponad 20 tysięcy gości z Polski i zagranicy. Setki dzieci z opiekunami przejdą w paradzie bajkowych postaci i wezmą udział w konkursie na wykonanie postaci z bajek z materiałów recyklingowych. Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Bajka zaplanowało konkursy teatrzyków, piosenki i plakatu.

Światowe Dni Bajki to również okazja do poznania legend i obyczajów innych narodów i kultur. W tym roku planowane są spotkania z Afryką, poznawanie arabskiej kaligrafii, festiwal latynoamerykański oraz wieczór ukraiński i przyjaciół ze wschodu.

Jak co roku, będą wykłady, warsztaty i organizowana wspólnie z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim, konferencja „Bajka w przestrzeni naukowej i edukacyjnej”. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. (kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Ostróda, dzień bajki
Mali studenci rozpoczęli wakacje

64 najmłodszych żaków zakończyło rok akademicki w elbląskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Od października mali studenci w wieku 6, 7 i 8 lat wzięli udział w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV